יוון היא מדינה בדרום-מזרח אירופה, השוכנת בקצה הדרומי של חבל הבלקן לחוף הים התיכון. יש בה כ-3,000 איים (מתוכם רק 140 מיושבים) והיא גובלת בצפון עם בולגריה, אלבניה ומקדוניה הצפונית, במזרח עם טורקיה והים האגאי, במערב עם הים היוני ובדרום עם הים התיכון. במדינה חיים כ-10 מיליון תושבים.

היא ארץ של נופים מרהיבים וחגיגה של איים יפים, ערים עתיקות, אתרים ארכיאולוגיים בעלי חשיבות עולמית, כמו גם חיי לילה תוססים, כפרים ציוריים וחופים שטופי שמש.

המשחקים האולימפיים התפתחו ביוון, הם היו חלק ממסורת קדומה רבת שנים. למרות שהספורט הפופולרי ביותר ביוון היה היאבקות, וסוגים נוספים של תחרויות ספורט בעלי אופי מלחמתי, מוכר יותר הוא ענף הכדורסל עם קבוצות  מצויינות כמו פנאתנייקוס ואולימפיאקוס.

אתונה

בירת יוון והמרכז השלטוני, הכלכלי והתרבותי שלה. נמל התעופה הגדול ביוון מצוי בה וכן נמל הים הגדול ביותר ביוון ואחד הגדולים באירופה. אוכלוסייתה מונה כ-664,000 תושבים.

אתונה היא היעד הכי מוצלח שאתם יכולים לבקש לעצמכם: גם קרובה לבית, גם בעלת מזג אוויר מושלם וגם יש בה המון מה לעשות: מטיולים בגלריות ושווקים, דרך אתרים ארכיאולוגיים, ועד חיי לילה תוססים, טברנות וכמובן אוכל מעולה. גם חובבי הקניות יוכלו למצוא להם שלל רב במדרחוב ארמו, רחוב הקניות המפורסם, אשר תחילתו בכיכר סינטאגמה, ולכל אורכו רצף של מותגים בין לאומיים, לצד חנויות מרהיבות של מוצרים יווניים מקומיים, תבלינים, ממתקים ועוד.

כל השנה

כל השנה

מידע חשוב

שפה

יוונית

חשמל

שקע אירופאי בעל שני פינים

מטבע

אירו EUR

זמן טיסה

שעתיים

לפרטים והרשמה