איחוד האמירויות הערביות היא מדינה הממוקמת במפרץ הפרסי וכוללת שבע אמירויות שונות כאשר כל אחת מהן נשלטת על ידי שליט מקומי. בין הגדולות והמוכרות ביניהן היא אבו דאבי (המשמשת גם כעיר הבירה של המדינה) ודובאי.

איחוד האמירויות נחשבת לאחת המדינות הקטנות בעולם עם קצת פחות מ-10 מיליון תושבים אשר רק 17% הם אזרחי המדינה וכל השאר עובדים זרים. המדינה נחשבת מוקד תיירותי אשר מושך אליו המוני תיירים מכל רחבי העולם. יש מענה לכולם – לבודדים, לזוגות ולמשפחות. יש חופים, יש אטרקציות (פארקי מים, פארקי שעשועים מטורפים) וגם המון תרבות, כולל שלוחה של מוזיאון הלובר, ואדריכלות מדהימה.

בעקבות חתימת “הסכם אברהם” בין ישראל לאיחוד האמירויות בספטמבר 2020, יכולים עכשיו גם ישראלים לבקר ולהינות משפע האטרקציות ברחבי המדינה.

המטבע נקרא דירהם AED ונכון לדצמבר 2020 השווי שלו כמעט 1:1 למטבע הישראלי (הוא מעט חזק יותר ועומד על 0.9 לכל שקל).

אבו דאבי

אבו דאבי היא עיר הבירה של איחוד האמירויות והיא האמירות הגדולה ביותר בשטחה.

למרות האטרקציות שוברות השיאים של דובאי, אבו דאבי בעצמה לא מאכזבת ומציעה חוויות בידור קיצוניות משלה.  נסיעה על מסלול פורמולה 1 וביקור בפארק השעשועים של פרארי, כמו גם ביקור במוזיאון הגדול ביותר והמרשים ביותר, הלובר של אבו דאבי. ואם תרצו, תוכלו גם לפגוש את באגס באני וחבריו בפארק השעשועים של האחים וורנר.

גם כאן יוכלו חובבי השופינג להינות מחוויה מטריפה ולבלות בקניון המרינה ובקניון יאס, ביתם של מאות חנויות ובוטיקים מעוצבים. ואם אתם מחפשים לנוח, באבו דאבי נמצאים כמה מהחופים המדהימים בעולם, חולות לבנים ונוצצים פוגשים מי טורקיז צלולים.

כל השנה

כל השנה

דובאי

דובאי היא האמירות השניה בגודלה באיחוד והיא בעלת האוכלוסיה הגדולה ביותר. בשל הכרזתה כאזור סחר חופשי והיעדר המיסים על הכנסות, דובאי משכה השקעות זרות רבות. מדיניות זו הפכה את דובאי למרכז עסקי ותיירותי בינלאומי גדול. היא ידידותית ביותר, כולל שילוט באנגלית.  בדובאי, הכול חייב להיות מרשים יותר ממקומות אחרים ולכן, העיר בולטת בסגנון המודרני הקיצוני שלה המשתלב בנוף ההיסטורי והשמרני של המדינה שסובבת אותה. בזכות גורדי השחקים המקשטים את השמיים, איים בצורת עצי דקל וחופים זהובים לצד חיי לילה תוססים, קניות בחנויות יוקרה ומסעדות ברמה עולמית, העיר היא יעד מרהיב ומקום שבו חייבים לבקר. לא במקרה, העיר מופיעה רבות בספר השיאים של גינס. בין השיאים ניתן למצוא את המגדל הגבוה ביותר בעולם, הבורג’ חליפה, את קניון דובאי, אחד הקניונים הגדולים בעולם ואפילו את אי התמרים, האי המלאכותי הגדול בעולם!

מחנה לשחקנים בפסח 2021

כל השנה

טורניר 25-29/11/22

כל השנה

מידע חשוב

שפה

ערבית

חשמל

שקע בריטי מסוג C, D ובעיקר G

מטבע

דירהם AED

זמן טיסה

כ-3.5 שעות

לפרטים והרשמה