למרות שהיא גובלת עם כמה ממדינות הבלקן המוכרות והמתויירות מאוד, בהן הונגריה, רומניה, בולגריה וקרואטיה, נותרה סרביה הרחק מחוץ למסלול המוכר ורק לאחרונה נחשפנו אליה.

סרביה הינה מדינה צעירה, שקיבלה את עצמאותה רק בשנת 2006 (לאחר הפיצול מיוגוסלביה ולאחר מכן ממונטנגרו).

מדובר בארץ יפהפייה, ירוקה ושופעת מים, עם אזור הררי מרשים במיוחד אשר בירתה, בלגרד, הוכרזה לאחרונה כאחת הערים התוססות והמבטיחות בעולם.

הטיול בסרביה מומלץ ומתאים לכל גיל וניתן למצוא בה אינספור אפשרויות לדיג, ציד, סקי, שחיה, רכיבה על סוסים, הליכה ורכיבה על אופניים, כמו גם חיי לילה נוצצים, שופינג במחירים סבירים וסצינה קולינרית בה תוכלו למצוא אוכל מגוון ומשובח מכל רחבי העולם.

בלגרד

עיר הבירה הסרבית בלגרד, הגדולה ביותר במדינה, שוכנת במפגש הנהרות הסאווה והדנובה ומונה למעלה ממליון תושבים.

בנוסף להיותה עיר הבירה, בלגרד משמשת מרכז החיים התרבותיים, הכלכליים והמנהליים שלה. היא כבר מזמן לא עיר מיושנת אלא עיר צעירה, אטרקטיבית ותוססת והיא משלבת אווירה אירופית עם השפעות מזרחיות.

העיר מתהדרת במועדוני פאר הגדולים בכל הזמנים של יוגוסלביה בכלל וסרביה בפרט בכדורגל. שני המועדונים המפורסמים ביותר הם פרטיזן בלגרד והכוכב האדום בלגרד שנודעו בכל אירופה בשל השתתפותם בליגת האלופות והליגה האירופית על בסיס כמעט קבוע.

ואם אתם בעניין של טרנדים, כדאי לבקר גם במוזיאון הסלפי, מוזיאון קטן וייחודי המוקדש כולו לאמנות הצילום העצמי. במקום רקעים ותפאורות מושקעות ליצירת תמונות סלפי מיוחדות ומעניינות. מתאים במיוחד לצעירים, ולצעירים ברוחם.

כל השנה

כל השנה

מידע חשוב

שפה

סרבית

חשמל

שקע אירופאי בעל שני פינים

מטבע

דינר סרבי RSD

זמן טיסה

כ- 2.5 שעות

לפרטים והרשמה