הונגריה, אחת המדינות העתיקות באירופה, שוכנת במרכז אירופה וגובלת בשבע מדינות: סלובקיה, אוקראינה, רומניה, סרביה, קרואטיה, סלובניה ואוסטריה. שטחה גדול פי 4 ממדינת ישראל ומתגוררים בה 9.9 מיליון תושבים.

הונגריה היא אחת המדינות המתויירות ביותר במזרח אירופה, הודות לעיר הבירה היפה בודפשט. בנוסף לבודפשט, תוכלו לצאת מעיר הבירה ולטייל במחוזות יפים אחרים של הונגריה . מחוץ לעיר תגלו את הונגריה היפהפייה: שמורות טבע ירוקות, אגמים תכולים, ערים רומנטיות, כפרים ציוריים ולקינוח פינוק באחת מאתרי המרחצאות הרבים (יש בה יותר מ-1,500 מרחצאות!).

עד היום חיה בהונגריה קהילה יהודית מפוארת, המונה כמאה אלף יהודים, מרביתם בבירה בודפשט. שם גם נמצא בית הכנסת הגדול באירופה – בית הכנסת הגדול שברחוב דוהאני.

בודפשט

בודפשט, בירתה של הונגריה, היא יעד מושלם לחופשה עירונית קצרה. יש בה כל מה שצריך: עיר יפהפייה עם ארכיטקטורה מרשימה, מוזיאונים מרתקים, פארקים ירוקים, אוכל מצוין ותרבות בתי קפה מפותחת.  נהר הדנובה מחלק את בודפשט לשניים: בודה, אזור ירוק ושליו המשתרע על כמה גבעות, ופשט, הלב המסחרי, הפוליטי והתיירותי של העיר. בצד זה של העיר גם מסעדות רבות וחיי לילה – אחת מסגולותיה המופלאות של העיר.  בין שני חלקי העיר, פשט ובודה, מחברים שבעה גשרים, שיש האומרים שאף מתעלים על אלו של הבירה הצרפתית. על מימי הנהר, בין שתי הגדות, שוכן האי מרגיט ובו הפארק היפה ביותר בעיר, אשר מומלץ לשוטט בו באופניים או אפילו בגלגיליות המושכרות לתיירים.

כל השנה

כל השנה

מידע חשוב

שפה

הונגרית

חשמל

שקע אירופאי בעל שני פינים

מטבע

יורו EUR

זמן טיסה

כ- 3.5 שעות

לפרטים והרשמה